Traktorski sedež mora biti izdelan tako, da je primeren za vsakodnevno dolgotrajno uporabo traktorja. Kmet, ki je primoran skozi cel dan voziti traktor, se bo na koncu dneva brez pravega sedeža počutil veliko bolj utrujeno. Najboljši traktorski sedeži morajo imeti avtomatski sistem za določanje višine sedeža, kar uporabniku omogoča popolno prilagoditev sedeža za lastne potrebe. To je ključna karakteristika, ki jo izpolnjujejo le najboljši traktorski sedeži.
Traktorski sedež mora imeti tudi naslone za roke, saj je bistvo dobrega sedeža ravno to, da lahko telo med delom maksimalno počiva. To nudi kmetu udobje, ki se mu bo na dolgi rok zagotovo poznalo. Veliko naslonov za roke je tudi zložljivih, kar pomeni da se lahko tudi odstranijo, če nam ne služijo ali pa nas celo ovirajo. Pri sedežu so izredno pomembni tudi blažilniki, ki varujejo našo hrbtenico pred udarci in nepredvidenimi premiki zaradi neravne podlage.
Traktorski sedež ima poleg tega tudi horizontalno vzmetenje, ki še dodatno poskrbi za udobje in dobro počutje. Ledveni del sedeža ima običajno dodano mehansko oporo, ki nudi še dodatno udobje. Naslonjalo ima prilagodljiv nagib, saj se uporabniki razlikujejo in si tako lahko popolnoma prilagodijo način sedenja.
Traktorske luči za delo v temnih pogojih
Traktorske luči so pomembne iz različnih razlogov. Vsekakor jih je potrebno imeti prižgane, če se s traktorjem vozimo tudi po cesti. Njihova prava funkcija pa se pokaže takrat, ko je kmet primoran delati tudi v poznih nočnih urah.
Traktorske luči so tako najbolj uporabne, ko je sezona dela na višku in je potrebno vsak dan delati od jutra do mraka. Z lučmi pa se določena opravila lahko naredijo tudi v nonih pogojih, kar brez dobrih luči zagotovo ni mogoče.
Traktorske luči se po želji lahko tudi zamenjajo za močnejše in zmogljivejše, pri čemur na bo pomagal izbrani serviser ali mehanik.