Obnova kopalnice

Obnova kopalnice

Kopalnica je v vsakem stanovanju povsem nepogrešljiva, zato mora biti vedno v čim boljši formi. Ker pa stanovanjske prostore redno uporabljamo preko daljšega časovnega obdobja, bo gotovo prej ali slej napočil čas za obnovo ali nadgradnjo. Pri tem projektu je treba veliko pozornosti nameniti opravilom, ki imajo kar največji vpliv na končni rezultat oziroma izkušnjo pri uporabi prostora.

Polaganje keramike

Pri uporabi kopalnice smo večinoma v stiku s keramiko, ta pa igra pomembno vlogo tudi takrat, ko v prostoru ni nikogar. Talne in stenske ploščice namreč predstavljajo ključno zaščito pred visoko vlago in neposrednim vplivom tekoče vode. Ravno zato mora praktično vsaka obnova kopalnice vključevati tudi obnovo keramičnih površin, morda pa tudi nadgradnjo obstoječe zaščite.

Najprej je treba te opravke dobro načrtovati, odločiti se moramo, kje bomo ploščice namestili in koliko jih potrebujemo. Talne ploščice običajno prekrivajo kar celo površino, medtem ko stenske segajo le do določene višine ali pa jih namestimo le tam, kjer pričakujemo škropljenje tekoče vode. Šele na podlagi dobrega načrta izvedemo še polaganje keramike. Pomembno je, da teh opravil ne zanemarjamo. Čeprav sodi polaganje keramike med zaključna dela, ki jih lahko opravimo tudi sami, je profesionalna izvedba zelo priporočljiva. Ker gre za opremo, ki ima izredno pomembno nalogo in je pri uporabi prostora podvržena tudi večjim obremenitvam, si ne moremo privoščiti nikakršnih napak.

Druga opravila

Polaganje keramike je le en izmed opravkov, s katerimi se soočamo pri renovaciji kopalnice. Pravzaprav se moramo običajno s keramiko ukvarjati zato, ker pred tem v prostor vgradimo kakšno novo opremo. Nekateri elementi so fiksno vgrajeni in bodo morda zahtevali tudi gradbeni poseg, lahko pa obnova kopalnice vključuje le vgradnjo kakšnih manjših naprav. V nekaterih primerih se lahko posvetimo le osvežitvi vizualne podobe ali pa dodajanju pohištva, saj lahko že s tem dosežemo zelo dober učinek.