javne dražbe

Zavezujoče in nezavezujoče zbiranje ponudb – javne dražbe

Odlično, zasledili smo super predmet, ki pa je predmet javne dražbe in nas mogoče zgolj bega zbiranje ponudb, ki je mogoče zavezujoče ali nezavezujoče. Če smo nekdo, ki je šele začel o dražbi razmišljati in ne vemo, kaj to pravzaprav za nas pomeni, je čas, da se pozanimamo, kaj nam to pravzaprav omogoča ali preprečuje. Torej, če javne dražbe potekajo z zbiranjem ponudb in sicer zavezujočimi, to ne pomeni nič drugega in gre za eno redkih razlik med zavezujočim in nezavezujočim, da vam je v primeru nezavezujoče ponudbe, prodajalec ni primoran predmeta prodati.

Oba načina javne dražbe z zavezujočim ali nezavezujočim zbiranjem ponudb potekata približno enako, z nekaj razlikami, le če smo tisti, ki ponudi največ. Pri obeh možnosti moramo najprej seveda vplačati varščino, torej določen znesek od izklicne cene, da ne smemo dražiti oziroma postaviti nižje cene kot je izklicna in se pod to ceno predmet ne more prodati. Oba načina potekata z zbiranje ponudb po eletronski pošti ali po pošti. V primeru nakupa, se varščina šteje v kupnino. Tako da dejansko pri teh načinih, ne tvegamo nič in ne izgubimo nič.

Če je našo pozornost pritegnil predmet javne dražbe, enostavno pošiljimo ponudbo. Koliko smo pripravljeni zanj plačati? Če bomo imeli srečo, bomo zanj ponudili morebiti največ in bomo tako zmagali na dražbi in bo po tej ceni predmet naš. Odlično, ne vzame nam praviloma in skoraj nič časa. Upamo zgolj, da bomo resnično na dražbi tudi zmagali. Pa tudi, če ne, pred nami je še mnogo drugih in mogoče bomo pa na kateri od teh mi tisti, ki bomo za določen predmet ponudili največ.

Javne dražbe z zbiranjem ponudb, tako obvezujoče kot neobvezujoče so torej odličen način, da hitro in enostavno in skoraj brez truda dobimo predmet po odlični, ugodni ceni.